Ковалівка

Сьогодні Ковалівку справедливо називають сучасним європейським містечком. В селі завершено газифікацію, проведено централізоване водопостачання. Збудовано декілька сучасних магазинів, ресторанний комплекс, піцерію, готель.Зроблено автоматичний полив для газонів та квітів, що вирощені в теплиці Агрофірми Світанок. Проведено освітлення сіл Ковалівка, ВінСтави, Паляничинці.

2 вересня 2002року гостинно відчинила двері своїх просторих класів нова красуня гімназія, де сьогодні навчається 368 учнів. Гімназія – серце села, побудовано за кошти села ПСП АФ Світанок , вложено в будівництві 3 млн.грн будівництво велося майже 10 років.

Працює в Ковалівці і дитячий садок, в якому виховується більше 60 малюків. Також на території навчального закладу , стадіон та спортивний майданчик, льодовий стадіон . В центрі села Ковалівка височіє православний храм — Церква Різдва Пресвятої Богородиці побудована в 1997 році за кошти агрофірми Світанок поряд з церквою знаходиться другий на території України пам’ятник політичному та церковному діячеві 17ст –Петру Могилі,перший переданий до Лаври як символ православ’я , духовності та нездоланності людської віра. Саме П.Могила упорядкував обряди відокремивши риси католицизма та православ’я. Значної уваги та розвитку культурного сектора у селі завершино капітальний ремонт і реконструкцію будинку культури , де проводяться урочисті церемонії реєстрації шлюбу , також за нашими традиціями проводимо розважальний проект «Незабутнє весілля в Ковалівці», на землі справжній годинник, який вражає своїми розмірами та красою на тому місці де жив засновник села коваль Мина Назаренко . Через ставок було зведено дивовижний місток кохання на якому зустрічаються закохані пари. Лебеді –це символ кохання. Існує легенда , що з давніх давен через Ковалівку пролягав Чумацький шлях , чумаки везли з собою хвору дівчину татарку з Криму, під рукою вона тримала хворого лебедя. Мина залишив її в себе для лікування та згодом вона стала його дружиною.

Офіс АФ «Світанок» — агровідділ, працівники рослинництва , бурякової та зернової групи. В оренді АФ «Світанок» знаходиться 65тис.га землі,які обробляється сучасною технікою.Територія монастиря – монастир св.Анастасії корпуси побудовані у 1901 році ,храм св..Татіани побудований у 2014році, та пам’ятник св.мучениці Татіани.30 найкращих молодих років вклали в розвиток сіл Ковалівка, ВінСтави, Паляничинці – Засуха Тетяна Володимирівна та Засуха Анатолій Андрійович.

Ковалівка —селище, яке входит до Васильківського району Київской області України. Росташоване на берегу річки Кам’янка. Населення (по перепису 2001 года) складає 1646 чоловік. Поштовый індекс — 08652. Телефоний код — 4571.

http://www.kovalivka.com.ua