Руслан Костишин: “Опинитися на цій стадії – для нас це вже досягнення”

Руслан Костишин: “Опинитися на цій стадії – для нас це вже досягнення”

Головний тренер «Колоса» Руслан Костишин поділився своїми враженнями після першого стикового матчу УПЛ проти одеського «Чорноморця».

— Коментар простий: рівна гра в плані тактики, в плані якихось перебудов. «Чорноморець», можливо, діяв гостріше біля штрафного майданчика, але я не думаю, що це була виграшна гра однієї або іншої команди. Думаю, нічийний рахунок закономірний.

 

— Ви самі сказали, що це була рівна гра далеко не з грандом Прем’єр-ліги. Ви розумієте, що у разі виходу до Прем’єр-ліги, вам доведеться боротися за виживання?

— «Чорноморець» ж це також розуміє? Зрозумійте правильно, «Чорноморець» відіграв не один сезон у Вищій лізі.

 

— Чи є розуміння того, як треба буде грати, якщо вийдете в Прем’єр-лігу?

— Справа в тому, що коли часто граєш такі ігри, то стаєш сильнішим. Якщо ми такі ігри будемо грати, то теж станемо сильнішими. В будь-якому чемпіонаті в нижчій лізі інтенсивність гри нижче. Ми мріємо грати в Прем’єр-ліги і все для цього робимо. Незалежно, вийдемо ми в Прем’єр-лігу або не вийдемо, 10 числа починається будівництво нового стадіону. Якщо залишимося в першій лізі, то, напевно, будемо грати на стадіоні імені Баннікова, якщо у вищій, то, напевно, будемо домовлятися з тими, хто піде на поступки, — «Оболонь», «Динамо» або «Олімпійський».

 

— Враховуючи, що на виїзді ви зіграли успішно, як ви розцінюєте гру з позиції тактики?

— Гол на виїзді завжди допомагає. Але я скажу, що це навіть непоганий результат для «Чорноморця». Все одно ми вдома, будемо відкриватися, будемо атакувати. Розуміємо, що нам треба забивати гол, два голи, щоб не сподіватися на якесь чудо — 0:0 і пенальті. А там вже буде готовий «Чорноморець» до цих атак — не буде? Чи будемо ми готові до контратак «Чорноморця»? Зрозуміло, що все будується в Одесі за рахунок одного футболіста — Танчика.

 

— Ви були ошелешені тим, що “Чорноморець” в перші хвилини придавив вас дуже сильно? Але через п’ятнадцять хвилин гра вирівнялася. Ви внесли якісь корективи?

— Це нервозність, це досвід ігор на такому рівні. Чотири роки тому ця команда була в аматорському футболі. Багато людей взагалі не були професійними футболістами (їх залишилося мало), а інші повернулися після того, як вже закінчили грати. Все одно нервозність присутня: для нас це все-таки матч топ-рівня. Ми не звикли грати в такій обстановці, потім освоїлися. Психологія — велика річ, це, напевно, найважливіше в будь-якому виді спорту.

 

— Сьогодні не всі найсильніші були у вас в складі чи розраховуєте на їх повернення до матчу?

— У нас тільки один травмований футболіст, це Олександр Поздєєв. Думаю, якби він був на полі, “Чорноморцю” було б набагато складніше. Тому що він — футболіст, який вміє контролювати м’яч і починати атаки. Він наш стрижневий футболіст: коли він травмований, гра у нас стає більш, можна сказати, вертикальна; коли він знаходиться на полі, ми більше контролюємо м’яч, і супернику важко. Але він не одужає, для нього сезон закінчений.

 

— Перед іграми з «Чорноморцем» чи з боку керівництва клубу обіцянки в плані стимулювання, щоб легше було вирішувати задачу завоювання путівки у Прем’єр-лігу?

Хоч дай три мільйони-вище голови не стрибнеш. Для наших футболістів сам вихід у Прем’єр-лігу — це вже подвиг. Це мрія. Ми до неї йдемо. Навіть самі не розуміємо, як за чотири роки пройшли такий шлях — граємо стикові матчі за вихід в Прем’єр-лігу. Для нас це величезне досягнення. Команда з села, якій тільки сім років, пройшла такий шлях! Ми вже задоволені, вже горді цією ситуацією. Вийде більше — це буде для нас фантастика. А стимулювання? Президент нас і так не ображає, він щедра людина. З цим питань немає. Перед такими іграми навіть не треба оголошувати суму преміальних. Всі розуміють, що якщо ми вийдемо в Прем’єр-лігу, то нас не образять.