Руслан Костишин – тренер туру!

Руслан Костишин – тренер туру!

Наставник ковалівського «Колоса» Руслан Костишин став найкращим тренером у першій лізі за підсумками 18-го туру .

Тренер туру – Руслан Костишин (Колос)

Ось розбір тренерської роботи лауреата від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу:

Їхнє протистояння (очне й заочне) тягнеться ще із аматорських часів. Обидві команди були серед найпомітніших учасників чемпіонату ААФУ, потім синхронно, після першого ж сезону від здобуття професіонального статусу, вийшли із Другої ліги в Першу, а тепер – і знову разом – вважаються вже помітними претендентами на найвищі місця на цьому рівні. Тому протистояння між цими суперниками може фігурально називатися матчем за шість очок, а перемога в ньому – стратегічно важлива та турнірно вагома. Тож Колос, який вперше за час протистояння виграв у Петровому, здобув особливо цінні очки.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер Колоса Руслан Костишин. Його підопічні зуміли обіграти Інгулець на його полі, завдяки чому зимуватимуть четвертими із дещо скороченим відставанням від трійки лідерів.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Тут варто враховувати навіть не лише турнірну ситуацію (а вона вирізняла матч на фоні протистоянь туру як центральний), а й історичні протистояння. Інгулець був успішнішим у цій парі, до того ж, цього сезону вибив Колос із Кубка України, вийшовши у підсумку в цьому турнірі в весняну частину змагань. Тож для ковалівців матч був особливо важливим, перемога в ньому дозволила взяти реванш у цього суперника і скоротити відставання від лучан і третього місця із шести очок до чотирьох.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У гостей були свої втрати, часом – дошкульні, але все ж кадрова обстановка у суперників була гіршою. Особливо постраждала оборона Інгульця – дискваліфікований центрбек Кучеренко, давно травмовані фланговий захисник Балан і центральний захисник Павлов. Були й інші втрати.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем минулого туру проти Балкан, який завершився нульовою нічиєю та дещо розчарував стосовно завершення атак, Колос провів відразу три заміни у стартовому складі. На правий фланг оборони повернувся Сахневич, який пропустив кілька матчів через пошкодження. Замість Кізілатеша вийшов Нехтій – номінально під нападниками, на ділі – з широкими повноваженнями, граючи по всій ширині атаки. А Бондаренка на вістрі змінив Лисенко. Уже давно знайшов свою нову кваліфікацію в Колосі Гавриш – більше відомий як центральний півзахисник, він тепер грає в обороні.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Номінальна схема Колоса на матч у Петровому – 4-2-3-1, однак у фазі атаки тріо Ільїн – Нехтій – Морозко діяло досить високо, тож Лисенко мав регулярну підтримку на чужій половині поля. По ходу матчу, за сприятливого рахунку, ковалівці провели заміну в перерві, замість Нехтія випустивши чистого центрхава Поздєєва (таким чином, Задоя та Мілько отримали суттєву підтримку в центрі поля). А в кінці гри Колос майстерно освіжив групу атаки, таким чином, зберігаючи швидкість та маючи можливість пресингу вати.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Колос – єдина команда в чемпіонаті, яка до завершення літньо-осінньої частини сезону підійшла без поразок. Вдало реваншувавшись перед Інгульцем за кубкову поразку, ковалівці здобули першу перемогу за останній місяць після трьох поспіль нічиїх. Як бачимо, позиції цієї команди міцні – в весну вона ввійде із реальними шансами на продовження медальної боротьби, і перемога в Ковалівці якраз особливо важлива.

Прес-служба ФК «Колос» за матеріалами Sport Arena