Віталій Лисицький: “Стадіон “Колос” влітку перетвориться на арену, що відповідатиме вимогам УЄФА”

Віталій Лисицький: “Стадіон “Колос” влітку перетвориться на арену, що відповідатиме вимогам УЄФА”

Спортивний директор ФК “Колос” Ковалівка Віталій Лисицький відповів на питання програми ПФЛ «Україна футбольна».


Один із претендентів на підвищення в класі ковалівський “Колос” після осінньої частини змагань замикаю четвірку лідерів і залишається останнім серед професіональних вітчизняних команд, які ще не програвали. “Україна футбольна” звернулася до спортивного директора клубу Віталія Лисицького з проханням розповісти про виконання усіх критеріїв, необхідних для проходження атестації за вимогами УПЛ.

– Віталію, Ковалівку небезпідставно називають маленькою Швейцарією. Окрім того, що село повністю осучаснене, ви можете похизуватися прекрасним стадіоном з натуральним покриттям, тренувальною базою. У вас навіть є місце під хокейний майданчик. Як ви плануєте приводити стадіон у відповідність до вимог ФФУ – місткість глядачів, освітлення, сучасне табло?

– Ковалівка — хоча й невелике, але красиве та чисте село. Особливо милує погляд, коли на клумбах з’являються мільйон квітів, які селяни власноруч саджають. Звісно, все це можливе завдяки Тетяні Володимирівні Засухі та жителям нашого села.  Без них би нічого не було. У нас є повноцінна льодова арена, з трибунами. Створені всі умови для того щоб діти та дорослі грали у хокей, займалися фігурним катанням та бігали на ковзанах. Відзначу, що зараз у нас є доросла команда “Ковалівські кабани”. Влітку створили команду серед дітей  13-14 років, яка бере участь у чемпіонаті  України.

Питання стадіону? Думаю, що ви бачили наше невелике поле зі штучним покриттям, яке з часом перенесемо в інше місце. Плануємо зробити ще одне тренувальне поле. Що стосується стадіону, зараз зарано про це говорити. Це комерційна таємниця (посміхається). Дізнаєтесь про все наступного літа. Наш невеликий стадіон має перетворитися в арену, яке відповідатиме всім вимогам УЄФА.

– Усі розуміють, що грати в УПЛ дорожче ніж в ПФЛ. Чи готовий клуб фінансово до нового виклику?

– Президент “Колоса”, Андрій Анатолійович Засуха, сказав, що цей бюджет який у нас зараз є у Першій лізі, абсолютно спокійно зможе подвоїти, а якщо треба надасть ще більше фінансів для того, щоб ми могли конкурувати з клубами Прем’єр-Ліги.

– Як побудована організація клубу – ключові люди в менеджменті, тренерський штаб, плани з маркетингу, залученню уболівальників на стадіон?

– Сучасний клуб повинен відповідати всім вимогам ФФУ, Прем’єр-Ліги. Віце-президентом “Колоса” працює Піцик Григорій Віталійович, генеральним директором — Євсєєв Володимир Костянтинович. Зараз у нашому клубі з’явився юрист. Тренерський штаб повністю укомплектований: головний тренер — Руслан Костишин, помічники — Ярослав Вишняк та Сергій Кузнєцов. Наші тренера – дуже кваліфіковані спеціалісти. Також у нас працюють тренер з фізичної підготовки – Голуб Костянтин Владленович та тренер воротарів — Кернозенко В’ячеслав Сергійович. У клубі є лікар та два масажисти. Цих людей вистачає для того, щоб клуб повноцінно функціонував. Створюємо всі умови для футболістів.

– Наскільки ви задоволені наявним складом, чи великою буде селекція взимку і “під УПЛ”?

– Вважаю, що ніхто не може бути повністю задоволеним, адже завжди потрібно шукати свої слабкі сторони, вдосконалюватися та прогресувати. Важливо не зупинятися на досягнутому. Задоволені кадровим потенціалом, але звісно, хочеться кращого. Наш клуб намагається вийти у Прем’єр-Лігу і для того, щоб там конкурувати необхідно підсилюватися. Розмовляли з головним тренером з приводу селекції. На даний нам необхідно три-чотири нових футболістів. У мене, тренерського штабу, немає жодних претензій до гравців у плані ставлення до гри. Всі працюють з максимальною самовіддачею.  Вони професіонали своєї справи

– Які повноваження у вашої посади?

– Зараз я займаюся селекцією команди. Можна сказати, що вся спортивна частина у зоні моєї відповідальності. Спілкуюся з керівництвом клубу, вирішуємо нагальні питання.


– Як ви ставитеся до того, що «Колос» не має жодної поразки, однак низка нічиїх викинула команду з ТОП-3. Може краще б зіграти більш ризиковано, ніж бути задоволеним нічиєю?

– У кожній грі, яка завершилася в нічию хотіли перемогти. Гравці робили все від себе залежне для цього. Створювали достатню кількість гольових моментів, але не змогли їх реалізувати. Вважаю, що з восьми нічийних матчів мінімум в чотирьох могли перемагати.

– Яке ваше ставлення і позиція клубу щодо розширення УПЛ з наступного сезону до 16-ти команд?

– На мою думку, у Прем’єр-Лізі повинно грати 16 команд. Вважаю, що це оптимальна кількість учасників для такої великої країни. Водночас, необхідно встановити чіткі вимоги, які повинні виконувати всі клуби. Це фінансова складова, наявність інфраструктури та ін.  Не можна закривати очі на невиконання критеріїв клубами.  Головне, щоб всі були в однакових умовах.

– Спортивний критерій передбачає наявність у клубі команд U-19 та U-21. Як вирішуватиметься це питання?

– Крім основної команди у “Колоса” є команда Ю-19 та Ю-17, які грають у чемпіонаті України. Ю-19 тренує Костенко Андрій Михайлович, помічники — Козирь та Капуста. В Ю-17 головним тренером працює Савчук Владислав Валерійович. Якщо “Колос” підвищиться у класі та гратиме у Прем’єр-Лізі, то відповідно команда Ю-19 перейде у чемпіонат для  Ю-21, а гравці Ю-17 братимуть участь у змаганнях серед Ю-19.

У Ковалівці у футбольній школі займаються приблизно 70 -80 дітей з чотирьох різних вікових категорій. Починаючи з 2010 року створили свою власну футбольну школу у Києві, в якій вже займаються  всі вікові категорії.  В  майбутньому плануємо  створити свою академію.

Прес-служба ПФЛ